SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 3785216
*
nr 378 5216
Jardiniere
England 1800-tal, pläter, dia:20
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 15:49:52
1
500 kr
17/9 20:42:02
2
400 kr
17/9 20:42:37
2
500 kr
19/9 14:42:30
3
550 kr
19/9 14:43:07
3
550 kr
19/9 15:40:01
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka england 1800-tal jardiniere kruka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Jardiniere
nr 378 5216
Jardiniere
England 1800-tal, pläter, dia:20
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 15:49:52 | 1 | 500 kr |
17/9 20:42:02 | 2 | 400 kr |
17/9 20:42:37 | 2 | 500 kr |
19/9 14:42:30 | 3 | 550 kr |
19/9 14:43:07 | 3 | 550 kr |
19/9 15:40:01 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka england 1800-tal jardiniere kruka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41